با Joel Test تیم برنامه نویسی خود را ارزیابی کنید.

0
7

آیا تا به حال چیزی از SEMA شنیده اید؟ باید بدانید که این یک سیستم نسبتا دقیق برای اندازه گیری و ارزیابی  یک تیم نرم افزاری است. نه صبر کنید پیوند را دنبال نکنید، فقط شش سال طول خواهد کشید تا آن را درک کنید و … به همین دلیل من تست (هیچ مسئولیتی رو هم در قبالش بر عهده نمیگیرم) خودم  را برای ارزیابی کیفیت یک تیم نرم افزاری درست کردم.بهترین چیز درباره این تست اینه که فقط سه دقیقه طول خواهد کشید که کلیاتش رو درک کنید و پس از آن شما با وقتی که از اون شش سال باقی مونده براتون می مونه می تونید برید و یه مدرک پزشکی بگیرید.

Joel Spolsky

تست جوئل

 1. آیا از سورس کنترل استفاده می کنید؟
 2. آیا می توانید از کدتان یک برنامه اجرایی بسازید؟
 3. آیا میتوانید روزانه از کد برنامه اجرایی بگیرید؟
 4. آیا شما یک پایگاه داده برای نگه داری باگ ها دارید؟
 5. آیا قبل از نوشتن کد جدید، اشکالات را رفع می کنید؟
 6. آیا برای آپدیت کردن نرم افزار برنامه ریزی دارید؟
 7. آیا نرمافزار شما تحلیل و داکیومنت دارد؟
 8. آیا برنامه نویسان دارای فضای آرام برای کار هستند؟
 9. آیا از بهترین ابزارهایی که می توانید بخرید استفاده می کنید؟
 10. آیا افرادی را دارید که کار تست را انجام دهند؟
 11. آیا از کارمندان جدید آزمون کد نویسی میگیرید؟
 12. آیا تست -قابلیت استفاده مجدد- را انجام می دهید؟

یکی از خوبی های این تست این است که جواب سوالات آن خیلی راحت و آسان است، بله یا خیر به همین راحتی.به ازای هر پاسخ بله به تیم خود امتیاز یک بدهید. شگفت انگیزترین نکته در مورد تست جوئل این است که شما واقعا نباید از آن استفاده کنید تا مطمئن شوید که نرم افزار نیروگاه هسته ای شما امن است.

 • نمره ۱۲ کامل است
 • نمره ۱۱ قابل تحمل است
 • ۱۰ یا کمتر یعنی شما باید مشکلات را جدی بگیرید.

حقیقت این است که اکثر شرکت ها و کمپانی های نرم افزاری با امتیاز ۲ یا ۳ در حال حاضر دارند پیش می روند و به کمک جدی نیاز دارند، چرا که شرکت هایی مانند مایکروسافت با امتیاز ۱۲ دارند کار می کنند.

البته، اینها تنها عوامل موثر بر موفقیت و یا شکست نیستند: به ویژه اگر شما یک تیم نرم افزاری عالی برای محصولی که هیچ کس آن را نمی خواهد(خوب مردم دلشان نمی خواهد که آن را بخواهند) داشته باشید. و این امکان وجود دارد که این تیم نابغه  هیچ یک از این موارد را انجام ندهد به این معنی است که هنوز قادر به تولید نرم افزار باوری نکردنی هستید که میتواند جهان را تغییر دهد. اما در طرف دیگر اگر تیم شما این ۱۲ مورد را رعایت کند شما می توانید به آنچه ک برایش برنامه ریزی میکنید برسید.

منبع

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
نام خورد را وادر کنید