سه‌شنبه , 4 آگوست 2020
خانه - توسعه فردی - چگونه گذشته را رها کنیم ؟

چگونه گذشته را رها کنیم ؟

چگونه گذشته رو رها کنیم؟

معمولا ما بعد از تجربه هر شکست به گذشته نگاه می کنیم، به عکس های قدیمی و پیام هایی که یاد آور خاطرات خوش گذشته هستند.

همه ما می دانیم که این کار به ما کمکی نمی کند و با اینکه ما رو با غم و اندوهی مواجه می کند که با آن آشنا هستیم ، اما به طرز باور نکردنی باعث آرامش ما می شود.به عنوان مثال دیدن کارتون های زمان بچگی و احساسی که هنگام دیدن آنها داریم، می تواند یک مثال خوب برای این موضوع باشد.

یک روز وقتی داشتم فایل هایم را از کامپیوتر قدیمیم به لپ تابم انتقال می دادم، به طور تصادفی همه فایل ها رو حذف کردم، بیش از 9 سال عکس و خاطره در یک لحظه پاک شد.

الان تقریبا 4 سال و نیم از زمانی که پوشه را حذف کرده ام می گذرد و باید بگویم که از این اتفاق خوشحالم.

اگر این اتفاق نمی افتاد ممکن بود هنوز به یاد گذشته می افتادم  و کسی چه  میداند که آیا  می تواستم به فردی که الان هستم تبدیل شوم یا نه  ؟

با نگاهی به تمام تجربیات، من متوجه شدم که تنها راه ایجاد یک آینده امیدوارانه این است که، گذشته را ترک کنید، ممکن است  الان احساس خوبی داشته باشیم، وقتی به گذشته فکر میکنیم اما چه اتفاقی می افتد، زمانی که دیگر این احساس خوب نباشد ؟

گاهی اوقات بهتر است  از همه چیز بگذریم  از هر چیزی که مربوط به گذشته است و آنها را حذف کنیم  مانند عکسها ، پیام ها ، ایمیل ها و هرچیزی دیگری از گذشته را حذف کنیم

این ممکن است یکی از سخت ترین کارهایی باشد که باید انجام دهید، اما هرچه زودتر این کار را انجام دهید، هرچه زودتر فرصتی برای بازسازی زندگی خود را بسازید.

 

منبع

درباره ی محمد لطفی

برنامه نویس و توسعه دهنده .Net هستم. از یادگیری و آموزش لذت می برم. برنامه نویسی رو از دانشگاه شروع کردم و الانم در نیک آموز مهارت های خودم رو توسعه می دم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *